HALI BİLGİSİ

NEDEN HALI

Ev ve iş yerlerinde halı kullanılmasının birçok nedeni vardır. Bu konuda akılda tutulması gereken birkaç önemli nokta vardır.

İzolasyon: Halı kış dönemlerinde sıcaklık ve yalıtım sağlar. Daha uzun süre sıcak havayı korur, böylece vücudunuz ve zemin arasındaki sıcaklığı ayırarak size konfor sağlar.

Güvenlik: Bir evde güvenlik, özellikle çocuklar ve yaşlılar için oldukça önemlidir. Halı bizim adımlarımıza tampon görevi yapar ve aynı zamanda kayma ve düşme risklerini azaltır.

Estetik: Halı yaşam alanlarımızın dekorasyonunun temelidir ve seçiminde özen gösterilmelidir. Seçtiğiniz halının renk ve dokusu odanın atmosferini belirler ve kişiliğinizi ifade eder.

Akustik: Halı ses yalıtımı sağlar ve dışından gelen rahatsız edici gürültüyü azaltmaya yardımcı olur. Katlar arasındaki ses geçişlerini engelleyerek sessizlik ve gizlilik sağlanmış olur.

Konfor:  Halı adımlarınızı yumuşatarak konforlu bir yürüyüş alanı sunar, Bu sayede yerde oturabilir ve ailenizle birlikte oyunlar oynayarak vakit geçirebilirsiniz.

Filtrasyon: Düzenli olarak vakumlu süpürgeler ile temizlik yapıldığında ortam havasını temizleyerek iç mekan hava kalitesini arttırır.