HALI BİLGİSİ

SIKÇA SORULAN SORULAR

1 - Kaliteli Halı Ağır mı Olur?

Halının ağırlığı, kalitesiyle tamamen doğru orantılı değildir. Bir halının dokuma sıklığı arttıkça ağırlığı artar. Kaliteli bir halı ağırdır fakat ağır olan her halı kaliteli değildir. Kullanılan materyale bağlıdır.

2 - Halı Kullanımı Sağlıksız Bir Ortam Oluşmasına Yol Açabilir mi?

Doğru kullanıldığı zaman (her gün elk. Süpürgesi ile süpürüldüğü takdirde)Halı sanılanın aksine daha sağlıklı bir ortam yaratır. Filtre görevi yapar Ortamda bulunan tozları çekerek uçuşmasını engeller ve toplar. Ayrıca anti bakteriyel, antimikrobiyal ve 3 etkili koruma özelliğine sahip Royal Halılar bakteri, mite ve mantarları, insan sağlığına zararlı organizmaları bulunduğu ortamda yaşamasını engeller.

3 - Halılardaki Etikette Yer Alan Özelliklerin Hepsi Halıda Mevcut mudur?

Halı arkasındaki etikette yer alan ve halının özelliklerini belirten bilgilerin doğruluğu bağımsız kuruluşlarca onaylanmaktadır. En küçük şüphenizde bile satıcınıza, ispatlayıcı belgeleri görmek istediğinizi söyleyebilirsiniz.

4 - Etiketinde Yünlü Karışım İfadesi Olan Halılar %100 Yün müdür?

"Yünlü Karışım" ifadesi ipliğin yapısında yün olduğu anlamına gelir; ancak yapısında yünden başka içerikler olduğunu da gösterir. Bu durumda yün miktarının oranı ve diğer içeriklerin neler olduğu sorgulanmalıdır.